O nás

O nás

Hledáte poskytovatele ošetřovatelské péče pro své blízké?

Poskytujeme komplexní ošetřovatelskou péči na profesionální úrovni, včetně ubytování, stravování a aktivizačních činností, v novém moderním zařízení v Praze 9 – Vysočany.

Kdo jsme

Domov pro seniory v Praze 9 - Vysočanech je soukromým pobytovým sociálním zařízením, které bylo otevřeno v roce 2012 a jehož provozovatelem je společnost DOMOV SENIORŮ VYSOČANY, s. r. o. 

Jsme řádně registrovaným poskytovatelem sociální péče a poskytujeme sociální služby podle zákona č. 108/2006 Sb. O sociálních službách, v platném znění:

  • Domov pro seniory (§49)
  • Domov se zvláštním režimem (§50)
      

Jsme členem asociace poskytovatelů sociální služeb ČR.

Jaké služby poskytujeme

Poskytujeme komplexní pobytové sociální služby pro seniory se sníženou soběstačností, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.  K dispozici jsou klientům kompletně vybavené jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje různých kategorií. K dispozici jsou prostorné společenské a terapeutické místnosti s jídelnou. Součástí areálu je venkovní terasa a uzavřená zahrada pro venkovní procházky a odpočinek. Celý areál je plně bezbariérový.

V našem Domově seniorů Vysočany je strava podávaná pětkrát denně (případně šestkrát při zdravotní indikaci klienta). Jídelníček je pro naše klienty sestaven ve spolupráci s nutriční specialistkou a s ohledem na aktuální zdravotní stav klientů.

Díky geriatrické erudici našich lékařů a ošetřovatelského personálu jsme pripravení poskytnout kvalifikovanou péči osobám trpícím Alzheimerovou chorobou, či jiným typem demence a dále klientům s omezenou mobilitou. Jsme si vědomi, že základem péče je podpora a rozvoj těch schopností klienta, které jsou klíčové pro jeho soběstačnost a sebejistotu. Snažíme se o udržení co nejvyšší míry nezávislosti s adekvátní asistencí ošetřovatelského personálu. V mírnějších stadiích onemocnění se snažíme o smysluplnou řízenou aktivizaci klientů, avšak bez přetěžování či nucení k činnostem. Dbáme na udržení osobní integrity a lidské důstojnosti i v pokročilých stadiích onemocnění. Rozvíjíme komunikaci s nemocnými, pomocí verbálních i nonverbálních metod, nasloucháme a sdílíme. Snažíme se posilovat orientaci klientů v prostředí a jejich ukotvení v realitě.

Součástí služeb poskytovaných v budově Domova seniorů Vysočany jsou pravidelné ambulantní návštěvy lékařů. Spolupracujeme s odborníky v oboru všeobecného praktického lékařství, geriatrie, psychiatrie, psychologie a neurologie.

Ve své práci se opíráme o doporučené postupy České Alzheimerovské společnosti a České gerontologické a geriatrické společnosti. 

Čím se lišíme od ostatních podobných zařízení

Domov seniorů Vysočany byl od svého počátku projektován tak, abychom mohli co nejvíce zpříjemnit pobyt našich klientů a zároveň jim nabídnout maximálním šíři profesionálně poskytovaných služeb. Náš Domov splňuje nejmodernější kritéria kladená na obdobná zařízení v Evropské unii, je kompletně bezbarierový, pokoje jsou nadstandardně vybaveny a součástí domova je venkovní terasa a vlastní zahrada s bezbarierovým vstupem. K dispozici jsou prostorné společenské a terapeutické místnosti s jídelnou.

Naše poslání

Poradna

Máte nějaké dotazy? Koukněte sem: Poradna - nebo nás, prosím kontaktujte.

   

TOP
×